The Guadalupe County Youth Livestock and Homemakers Show - January 15-18, 2020

January 16-19, 2019
Breeding Gilt Show

Champion Breeding Gilt:  Reagan Langemeier, Marion FFA

Reserve Champion Breeding Gilt:  Toryn Autry,  Marion 4-H


Berkshire


Champion Berkshire:  Tyles Jordan New Berlin 4-H


Res. Champion Berkshire:  Connor Brietzke, Clemens 4-H

 

Chester


Champion Chester:  Tayler Mills, Marion 4-H


Res. Champion Chester:  Dakota Timmermann, Marion 4-H

 

Chester  Class l

1. Christopher Nesbitt, Cibolo Creek FFA

2. Ashley Blumentrett, Cibolo Creek FFA

3. Kody Yfante, Marion FFA


Chester  Class 2

1. Chester Tayler Mills, Marion 4-H

2. Dakota Timmermann, Marion 4-H

3. Morgan Friesenhahn, Marion FFA

4. Nathan Friesenhahn, Marion FFA

 

Duroc


Champion Duroc: Karson Kelso, New Berlin 4-H


Res. Champ. Duroc  Camden Mooney, New Berlin 4-H

 

Duroc Class 1

1. Karson Kelso, New Berlin 4-H

2. Aaron Lampman, Clemens 4-H

3. Ryan Merritt, Navarro FFA

4.Shania Yfante, Marion FFA

5. Kaylee Richardson, Marion 4-H

6. Dakota Harding, New Berlin 4-H

 

Duroc  Class 2

1. Reagan Langemeier, Marion FFA

2. Kambrie Miller, Marion FFA

3. Tyler Jordan, New Berlin 4-H

4. Kimberly Rennspies, Marion FFA

5. Faith Luensmann, Clemens 4-H

6. Kimberly Rennspies, Marion 4-H

7. Kyle Kolbe, Seguin 4-H


Duroc Class 3

1. Camden Mooney, New Berlin 4-H

2. CJ Markgraf, Marion FFA

3. Ariel Bittner, 4-H Horse Club

4. Sarama Kindt, Cibolo Creek FFA

5. Kolton Kelso, New Berlin 4_h

6. Madison StJohn  Cibolo Creek FFA

7. Taylor Williams   Cibolo, Creek FFA

8. Kody Yfante, Marion FFA

9. Alexis Mendiola-Smith, Marion  FFA

 

Hampshire


Champion Hampshire              

Arthur Murray, Marion FFA


Res. Champion Hamp.  Austin  Langemeier, Marion FFA

 

Hampshire

1. Arthur Murray, Marion  FFA

2. Austin Langemeier, Marion FFA

3. Shania Ynfante, Marion FFA

4. Sarah Boswell, Seguin 4-H

 

Spot


Champion Spot          

Kyleigh Mulanax,  Marion FFA


Res. Champ Spot  Tristan Bill, Marion FFA

 

Spot  Class l

1. Tristan Bill, Marion FFA

2. Lyndsi  Marquart, Marion FFA

3. Arthur Murray, Marion FFA

4. Emma Murray, Marion FFA

5. Kimberly Rennspies, Marion FFA

6. Ariel Bittner, 4-H Horse Club

 

Spot Class 2

1. Kyleigh Mulanax, Marion FFA

2. Scott Boswell, Seguin 4-H

3. Melinda Doege, Seguin FFA

4. Amanda Rodriquez,  Cibolo Creek FFA

5. Dakota Cielencki,  Navarro FFA

6. Kailey Huerta,  Cibolo Creek FFA

 

 

Yorkshire

 

Champion Yorkshire:   Reagan Langemeier, Marion FFA


Res. Champion Yorkshire:  Toryn Autry, Marion 4-H

 

Yorkshire  class l

1. Colton Mulanax, Marion FFA

2. Daniell Brown, Marion FFA

3. Cory Thomas, Marion FFA

4. Morgan Penshorn, Marion 4-H

5. Shelby Eckhardt, Seguin FFA

6. Cory Thomas, Marion FFA

 

Yorkshire class 2

1. Reagan Langemeier, Marion FFA

2. Christopher Nesbitt, Cibolo Creek FFA

3. Michael Schltes, Cibolo Creek FFA

4. Faith Luensmann, Clemens, 4-H

5. Morgan Penshorn, Marion 4-H

6. Brytni Wahl, New Berlin 4-H

 

Yorkshire  Class 3

1. Toryn Autry, Marion 4-H

2. Dakota Timmermann, Marion 4-H

3. Haley Fortune, Marion 4-H

4. Ashley Merrith, Navarro FFA

5. Madison Bauwens, Marion FFA

6. Chase Bauwens, Marion FFA

7. Madison Schaefer, St. James 4-H

 

Cross


Champion Cross    Kolton Kelso,  New Berlin 4-H


Res. Champion Cross  Karson Kelso, New Berlin 4-H