The Guadalupe County Youth Livestock and Homemakers Show - January 15-18, 2020

January 16-19, 2019
Breeding Gilt Show

Champion Breeding Gilt:  Kacie Stolowski - Navarro FFA 

Reserve Champion Breeding Gilt:  Eryn Crow - Cibolo Creek FFA

Berkshire


Champion Berkshire:  Arthur Murray -Marion FFA


Res. Champion Berkshire: Lauren Strom - Marion FFA

 

Berkshire Class 1

1. Arthur Murray - Marion FFA

2. Lauren Strom - Marion FFA

3. Kody Klabunde - Marion FFA

 

Berkshire Class 2

1. Ashley Powers - New Berlin 4-H

2. Garrett Boothe - St. James 4-H

3. Ryan Merritt - Navarro FFA

4. Tyler Jordan - New Berlin 4-H

 

 

 

Chester


Champion Chester:  Reagan Langemeier - Marion FFA


Res. Champion Chester: Dakota Timmermann - Marion FFA 

 

Chester  Class l

1. Reagan Langemeier - Marion FFA

2. Nathan Friesenhahn - Marion Jr. FFA

3. Morgan Friesenhahn - Marion FFA

4. Kody Ynfante - Marion FFA


Chester  Class 2

1. Dakota Timmermann - Marion FFA

2. Toryn Autry - Marion 4-H

3. Tyler St. John - Cibolo Creek FFA

 

Duroc


Champion Duroc: Ashley Poerner - Cibolo Creek FFA


Res. Champ. Duroc: Toryn Autry - Marion 4-H  

 

Duroc Class 1

1. Ashley Poerner - Cibolo Creek FFA

2. Toryn Autry - Marion 4-H

3. Ashley Snader - Cibolo Creek FFA

4. Joni Canavacholo - Cibolo Creek FFA

5. Lyndsi Marquart - Marion Jr. FFA

6. Kyle Kolbe - Seguin 4-H

7. Mason Mycue - Marion FFA

8. Tyler Jordan - New Berlin 4-H

9. Ty Klabunde - Marion FFA

 

 Duroc  Class 2

1. Alexis Mendiola-Smith - Marion FFA

2. Karson Kelso - New Berlin 4-H

3. Phillip Imhoff - Seguin FFA

4. Rudy Torres - Marion FFA

5. Kolton Kelso - New Berlin 4-H

6. Shania Ynfante - Marion FFA

7. Kimberly Rennspies - Marion FFA

8. Alexis Mendiola-Smith - Marion FFA


 Landrace

 

Champion Landrace - Dakota Timmermann - Marion FFA

 

Res. Champion Landrace - Tayler Mills - Marion 4-H

 

 Poland

 

Champion Poland - Donella Strom - Marion FFA

 

 

 

Hampshire


Champion Hampshire - Madison Langemeier - Marion FFA             


Res. Champion Hampshire - Tayler Mills - Marion 4-H

 

Hampshire Class 1

1. Madison Langemeier - Marion FFA

2. Tayler Mills - Marion 4-H

3. Karlie Stidham - Navarro FFA

 

Spot


Champion Spot - Eryn Crow - Cibolo Creek FFA        


Res. Champ Spot - Haley Fortune - Marion 4-H 

 

Spot  Class l

1. Eryn Crow - Cibolo Creek FFA

2. Kaston Moreno - Marion Jr. FFA

3. Samantha Stephens - Marion 4-H

4. Aaron Lampman - Marion FFA

5. Kale Mooney - New Berlin 4-H

6. Colton Mulanax - Marion FFA

7. Tristan Bill - Marion FFA

8. Zachry McCulloch - Kingsbury 4-H

9. Kyleigh Mulanax - Marion FFA

10. Sarah Boswell - Seguin 4-H 

 

Spot Class 2

1. Haley Fortune - Marion 4-H

2. Georgia Ritter - Cibolo Creek FFA

3. Shelby Mercer - Kingsbury 4-H

4. Amanda Rodriguez - Cibolo Creek FFA

5. Kimberly Rennspies - Marion FFA

6. Matthew Doege - New Berlin 4-H 

 

 

Yorkshire

 

Champion Yorkshire: Kacie Stolowski - Navarro FFA  


Res. Champion Yorkshire:  Jesse Godines - Cibolo Creek FFA

 

Yorkshire  Class l

1. Kacie Stolowski - Navarro FFA

2. Jesse Godines - Cibolo Creek FFA

3. Emma Murray - Marion FFA

4. Camden Mooney - New Berlin 4-H

5. Shelby Eckhardt - Seguin FFA

6. Samantha Stephens - Marion 4-H

7. Mayson Schulze - Marion Jr. FFA

8. Ashley Merritt - Navarro FFA

9. Tyler Jordan - New Berlin 4-H

 

Yorkshire Class 2

1. Scott Boswell - Seguin 4-H

2. Donella Strom - Marion FFA

3. Ashlynn Haese - Marion FFA

4. Ashley Merritt - Navarro FFA

5. Cheyenne Gonzales - Clemens 4-H

6. Kimberly Rennspies - Marion FFA

7. Jason Friese - New Berlin 4-H

8. Teancum Cofer - Navarro FFA

 

 

Cross


Champion Cross - Haley Fortune - Marion 4-H   


Res. Champion Cross  - Karson Kelso - New Berlin 4-H

 

Cross Class 1

1. Haley Fortune - Marion 4-H

2. Karson Kelso - New Berlin 4-H

3. Kolton Kelso - New Berlin 4-H

4. Colton Campos - Marion FFA

5. Alexis Mendiola-Smith - Marion FFA