The Guadalupe County Youth Livestock and Homemakers Show - January 19-23, 2021

January 16-19, 2019
Goat Results

Grand Champion of the Show -Rayanne Muenich, Navarro FFA 
Reserve Grand Champion of the Show - Kelton Wolter, Navarro 4-H


Goat Showmanship Results

Senior Showmanship -Shaelynn Scott, Seguin FFA 

Junior Showmanship - Ava Nast, New Berlin 4-H
Pre-Junior Showmanship -Logan Purdum, Navarro 4-H


Division 1

Champion -Eli Edwards, New Berlin 4-H


Reserve Champion - Colton Chambers, Navarro 4-H


              
Class 1
1. Ashlee Carley, 4-H Horse Club

2. Emily Scott, Marion FFA

3. Emily Burt, Marion 4-H

4. Rylee Sikes, Santa Clara, 4-H

5. Emily Sosa, Santa Clara 4-H

6. Taylor Evans, Navarro 4-H

7. Sara Sosa, Santa Clara 4-H

8. Alexa Martinez, McQueeney 4-H

9. Matthew Martinez, Seguin 4-H

10. Codi Browles, Seguin FFA

 

 

Class 2
1. Eli Edwards, New Berlin 4-H

2. Eli Edwards, New Berlin 4-H

3. Colton Chambers, Navarro 4-H

4. Kyle Martin, Navarro FFA

5. Austin Jackson, Cibolo Creek FFA

6. Kyle Reed, Seguin FFA

7. Ryan Tristan, Navarro FFA

8. Mattie Reiley, Marion FFA

9. Madison Niles, New Berlin 4-H

10. Ashlyn Jandt, Naarro FFA

11. Emily Sosa, Santa Clara 4-H

 

 

Class 3
1. Colton Chambers, Navarro 4-H

2. Shaelynn Scott, Seguin FFA

3. Kaylee Zipp, Marion FFA

4. Ashlea Frederick, Navarro 4-H

5. Emily Reiley, Marion FFA

6. Kora Wilkins, Naarro 4-H

7. Garrett Schneider, Navarro 4-H

8. Blake McCall, Clemens 4-H

9. Jordan Mendez, Marion FFA

10. Megan Demuth, New Berlin 4-H

11. Ayden Hayes, Marion 4-H

 

 

Division 2

Champion - Caleesta Autenrieth, Cibolo Creek FFA

 

Reserve Champion - Ava Nast, New Berlin 4-H

 

            
Class 4

1. Leah McDonald, Navarro 4-H

2. Courtney Cheatham, St James 4-H

3. Jordan Mendez, Marion FFA

4. John Raggio, Marion FFA

5. Garrett Schneider, Navarro FFA

6. Kaitlyn Mercer, Navarro FFA

7. Whitney Niles, Marion FFA

8. Colton Demuth, New Berlin 4-H

9. Konner Schwarzlose, Navarro FFA

10.Hailey Tucker, Seguin FFA

11. Miranada Hernandez, Navarro FFA

12.Kyle Kaspar, Navarro FFA

 

 

Class 5
1. Brooklynn Haecker, New Berlin 4-H

2. Kendall Chambers, Navarro 4-H

3. Caleesta Autenrieth, Cibolo Creek FFA

4. Shaelynn Scott, Seguin FFA

5. Ashlea Frederick, Navarro 4-H

6. Reagan Sikes, Santa Clara 4-H

7. Lauren Schneider, Navarro FFA

8. Kora Wilkiens, Navarro 4-H

9. Rylee Sikes, Santa Clara 4-H

10. Amber Niles, Marion FFA

11. Jordan Kotzur, Santa Clara 4-H

12. Zada Washington, Marion FFA

 

 

Class 6

1.Caleesta Autenrieth, Cibolo Creek FFA

2. Ava Nast, New Berlin 4-H

3. Kelton Woelter, Navarro 4-H

4. John Raggio, Marion FFA

5. Logan Purdum, Navarro 4-H

6. Austin Jackson, Cibolo Creek FFA

7. Samantha Nast, New Berlin 4-H

8. Codi Bowles, Seguin FFA

9. Ashlee Carley, 4-H Horse Club

10. Codi Harder, Navarro FFA

11. Kaitlyn Ranft, Rocking U4-H

12. Ciara Mateo-Morrison, Cibolo Creek FFA 

Division 3

Champion - Rayanne Muenich, Navarro FFA


Reserve Champion - Kolten Wolter, Navarro 4-H

              
Class 7
1. Rayanne Muenich, Navarro FFA

2. Clayton Alvarado, Marion FFA

3. Logan Purdum, Navarro 4-H

4. Kendall Chambers, Navarro 4-H

5. Samantha Naast, New Berlin 4-H

6. Courtney Cheatham, St James 4-H

7. Bradley Reed, Seguin FFA

8. Jordan Herbold, New Berlin 4-H

9. Heather Niles, Marion FFA

10. Ashlyn Jandt, Navarro FFA

11. Jordan Kotzur, Santa Clara 4-H

 

Class 8
1. Claton Alvarado, Marion FFA

2. Kaitlyn Purdum, Navarro 4-H

3. Ava Nast, New Berlin 4-H

4. Leah McDonald, Navarro 4-H

5. Kaitlyn Ranft, Rocking U 4-H

6. Ashley Brothers, Seguin 4-H

 

Class 9
1. Raynne Muenich, Navarro FFA

2. Kelton Wolter, Navarro 4-H

3. Kaitlyn Purdum, Navarro 4-H

4. Taylor Maberry, Marion 4-H

5. Madison Niles, New Berlin 4-H

6. Paige Harder, Navarro 4-H