The Guadalupe County Youth Livestock and Homemakers Show - January 18-22, 2022

January 16-19, 2019
Goat Results

Grand Champion of the Show - Rayanne Muenich - Seguin FFA
Reserve Grand Champion of the Show - Jazmine McCune Seguin 4-H


Goat Showmanship Results

Senior Showmanship - Austin Jackson - Cibolo Creek FFA 

Int. Showmanship - Kendall Chambers - Navarro 4-H
Junior Showmanship - Amber Niles - Marion FFA


Division 1

Champion - Kendall Chambers - Navarro 4-H


Reserve Champion - Colton Chambers - Navarro 4-H


              
Class 1
1.  Colton Chambers - Navarro 4-H

2.  Ashlea Frederick - Navarro 4-H

3.  Jordan Kotzur - Santa Clara 4-H

4.  Zada Washington - Marion FFA

5.  Ashlee Carley - 4-H Horse Club

6.  Rylee Sikes - Santa Clara 4-H

7.  Joshua Kotzur - Santa Clara 4-H

8.  Alexis Anderson - Marion FFA

9.  Jessica Reed - Seguin FFA

10. Taylor Evans - Navarro 4-H

11. Sara Sosa - Santa Clara 4-H 

 

 

Class 2
1.  Mason Wurzbach - Marion FFA

2.  Eli Edwards - Seguin 4-H

3.  Calee Autenrieth - Cibolo Creek FFA

4.  Dylan Ranft - Navarro 4-H

5.  Reagan Sikes - Santa Clara 4-H

6.  Ryan Tristan - Navarro FFA

7.  Heather Niles - Marion FFA

8.  Taylor Maberry - Marion 4-H

9.  Madison Niles - New Berlin 4-H

10.  Haley Winchester - McQueeney 4-H 

 

 

Class 3
1.  Kendall Chambers - Navarro 4-H

2.  Mattisyn Townsend - Seguin 4-H

3.  Samantha Nast - New Berlin 4-H

4.  Eli Edwards - Seguin 4-H

5.  Pamela Motl - Kingsbury 4-H

6.  Kaylee Zipp - Marion FFA

7.  Kyle Reed - Seguin FFA

8.  Jacob Frederick - Navarro 4-H

9.  Jacob Frederick - Navarro 4-H

10. Hope Elbel - Navarro FFA

11. Jordan Mendez - Marion FFA

 

 

Division 2

Champion - Rayanne Muenich - Seguin FFA

 

Reserve Champion - John Raggio - Marion FFA

 

            
Class 4

1.  Logan Purdum - Navarro 4-H

2.  Megan Mahaffey - Navarro 4-H

3.  Emily Scott - Marion FFA

4.  Yesenia Galvan - Navarro FFA

5.  Emily Kindt - Cibolo Creek FFA

6.  Molly Schmidt - Marion FFA

7.  Heather Niles - Marion FFA

8.  Madison Niles - New Berlin 4-H

9.  Hope Elbel- Navarro FFA

10. Blake McCall - Clemens 4-H

 

 

Class 5
1.  Rayanne Muenich - Seguin FFA

2.  Calee Autenrieth - Cibolo Creek FFA

3.  Dylan Ranft - Navarro 4-H

4.  Dylan Reiley - Marion FFA

5.  Jordan Mendez - Marion FFA

6.  Blake McCall - Clemens 4-H

7.  Weston Scott - Seguin FFA

8.  Joshua Kotzur - Santa Clara 4-H

9.  Katherine Becerra - Cibolo Creek FFA

10. Audrie Cortez - Navarro FFA

 

 

Class 6

1.  John Raggio - Marion FFA

2.  Ava Nast - New Berlin 4-H

3.  Amber Niles - Marion FFA

4.  Jordan Kotzur - Santa Clara 4-H

5.  Kora Wilkins - Navarro 4-H

6.  Jordan Herbold - Seguin FFA

7.  Ashlyn Suarez - Cibolo Creek FFA

8.  Zada Washington - Marion FFA

9.  Kaitlyn Ranft - Navarro 4-H

10. Alexa Martinez - McQueeney 4-H

11. Emily Burt - Marion 4-H

Division 3

Champion - Jazmine McCune - Seguin 4-H


Reserve Champion - Kendall Chambers - Navarro 4-H

              
Class 7
1.  Jazmine McCune - Seguin 4-H

2.  Ashlee Carley - 4-H Horse Club

3.  Colton Chambers - Navarro 4-H

4.  Emily Reiley - Marion FFA

5.  Lauren Schneider - Navarro FFA

6.  Kaitlyn Purdum - Navarro 4-H

7.  Ava Nast - New Berlin 4-H

8.  Ayden Hayes - Marion 4-H

9.  Alexis Anderson - Marion FFA

10. Erica Wanke - Cibolo Creek FFA

11. Emily Sosa - Santa Clara 4-H

 

Class 8
1.  Kendall Chambers - Navarro 4-H

2.  Austin Jackson - Cibolo Creek FFA

3.  John Raggio - Marion FFA

4.  Emily Scott - Marion FFA

5.  Pamela Motl - Kingsbury 4-H

6.  Konner Schwarzlose - Navarro FFA

7.  Peyton Schmidt - Clemens 4-H

8.  Courtney Cheatham - St. James 4-H

9.  Kayle Lott - Marion FFA

 

Class 9
1.  Kelton Wolter - Navarro 4-H

2.  Logan Purdum - Navarro 4-H

3.  Kelton Wolter - Navarro 4-H

4.  Kaylee Zipp - Marion FFA

5.  Allie Burns - Marion FFA

6.  Rayanne Muenich - Seguin FFA

7.  Mattisyn Townsend - Seguin 4-H

8.  Lauren Schneider - Navarro FFA

9.  Brooklynn Haecker - New Berlin 4-H

10. Taylor Maberry - Marion 4-H

11.  Jordan Herbold - Seguin FFA