The Guadalupe County Youth Livestock and Homemakers Show - January 15-18, 2020

January 16-19, 2019
Poultry Division Results

Broiler Results


Grand Champion of the Show- Jake Schultze, Marion FFA
Reserve Grand Champion of the Show
- Matthew Marek, St. James 4-H
Turkey Results
Grand Champion of the Show- Kelton Wolters, Navarro 4-H 
Reserve Grand Champion of the Show
-  Kade Pape, New Berlin 4-H
Broilers

Cockerels

1. Jake Schultze, Marion FFA
2. Matthew Marek, St James 4-H
3. Presley Just, Navarro 4-H
4. Grace Marek, St James 4-H
5. Kendyl Zunker, Marion FFA
6. Brandon Witham, Cibolo Creek FFA
7. Leslie Muenchow, Seguin FFA
8. Fuller Siefert, Cibolo Creek FFA
9. Blake Schneider, New Berlin 4-H
10. Taylor Oliver, Cibolo Creek FFA
11. Logan Ross, Marion FFA
12. Kendra Ross, Marion FFA
13. Alexa Martinez McQueeney 4-H
14. McKenna Walker, Cibolo Creek FFA
15. Montgomery Blevins, Kingsbury 4-H
16. Tyler Geppert, Cibolo Creek FFA
17. Ty Klabunde, Santa Clara 4-H
18. Ty Klabunde, Santa Clara 4-H
19. Michael Schultes, Cibolo Creek FFA

 
Pullets

1. Grace Marek, St James 4-H
2. Kendyl Zunker, Marion FFA
3. Jake Schultze, Marion FFA
4. Logan Ross, Marion FFA
5. Blake Schneider, New Berlin 4-H
6. Presley Just, Navarro 4-H
7. Leslie Muenchow, Seguin FFA
8. Brandon Witham, Cibolo Creek FFA
9. Matthew Marek, St James 4-H
10. Fuller Siefert, Cibolo Creek FFA
11. Tyler Geppert, Cibolo Creek FFA
12. Matthew Doege, Seguin FFA
13. Grace Vogel, Navarro FFA
14. Alexa Martinez, McQueeney 4-H
15. McKenna Walker, Cibolo Creek FFA
16. Alexandria Platt, Cibolo Creek FFA
17. Kendra Ross, Marion FFA
Turkeys

Hens

1.  Kelton Wolters, Navarro 4-H
2. Cameron Luensmann, New Berlin 4-H
3. Emma Luensmann, New Berlin 4-H
4. Reide Reininger, New Berlin 4-H
5. Caitlin Morgenroth, New Berlin 4-H
6. Karlie Schneider, Santa Clara 4-H
7. Bradin Hanselka, New Berlin 4-H
8. Amanda Hoffman, Santa Clara 4-H
9. Taylor Morgenroth, New Berlin 4-H
10. Summer Morgenroth, Cibolo Creek FFA
11. Austin Pittman Cibolo Creek FFA
12. Colson Mooney, New Berlin 4-H
13. Luke Morgenroth, Cibolo Creek FFA
14. Carlee Hoffmann, Santa Clara 4-H
15. Luke Vogel, Navarro FFA
 
Toms

1. Kelton Wolter, Navarro 4-H
2. Kade Pape, New Berlin 4-H
3. Amanda Hoffmann, Santa Clara 4-H
4. Brooke Reininger, New Berlin 4-H
5. Caitlin Morgenroth, New Berlin 4-H
6. Summer Morgenroth, Cibolo Creek FFA
7. Savannah Lampman, New Berlin 4-H
8. Jenna Norton, Cibolo Creek FFA
9. Austin Pittman, Cibolo Creek FFA
10. Carlee Hoffmann, Santa Clara 4-H
11. Donald Bigalow, Clemens 4-H
12. Camden Mooney, New Berlin 4-H
13. Taylor Morgenroth, New Berlin 4-H
14. Kale Mooney, New Berlin 4-H
15. Tyler Schneider, Santa Clara 4-H
16. Kage Herfurth, Clemens 4-H
17. Stacy Spain, Marin 4-H