The Guadalupe County Youth Livestock and Homemakers Show - January 15-18, 2020

January 16-19, 2019
Rabbit Results

Grand Champion of the Show- Tanner Danhof, Cibolo Creek FFA

  
Reserve Grand Champion of the Show - Christian Bertling, Kingsbury 4-H

1. Tanner Danhof, Cibolo Creek FFA

2. Chrisitian Bertling, Kingsbury 4-H

3. Braeden Trost, Seguin FFA

4. Jordan Kotzur, Santa Clara 4-H

5. Max Kunnde, Santa Clara 4-H

6. Kaitlyn Ploetz, Navarro FFA

7. Bailey Mosley, Cibolo Creek FFA

8. Alessandra Lopez, Cibolo Creek FFA

9. Ryleigh Kutz, Santa Clara 4-H

10. Luke Bertling, Kingsbury 4-H

11. Meg Kosub, Clemens 4-H

12. Hannah McMullan, McQueeney 4-H

13. Mckenna Roessing, Navarro 4-H

14. Katie Dreibrodt, Seguin FFA

15. Emma Pylant, Navarro 4-H

16. Abby Pylant, Navarro 4-H

17. Garrett Schulze, New Berlin 4-H

18. Christian Soefje, OOutdoor Challenge 4-H

19. Delaney  Paulk, Marion FFA

20. Cassidy Doeg, Seguin FFA

21. Kylee Osborne, Seguin FFA

22. Jacob Tiemann, Seguin FFA

23. Grace Richter, Cibolo Creek FFA

24. Mary Akin, Navarro FFA

25. Meg Kosub, Clemens 4-H

26. Morgan Kunde, Santa Clara 4-H

27. Kelsey Luensmann, Seguin FFA

28. Sam Kuempel, Seguin 4-H

29. Cassidy Sasser, Cibolo Creek FFA

30. Tucker Lewis, Navarro 4-H

31. Kinley Strey, New Berlin 4-H

32. Parker Gorman, Clemens 4-H

33. Joshua Driesbach, Clemens 4-H

34. Alexander Taddy, Nvarro FFA

35. Aiden Engelhardt, Clemens 4-H

36. Jacob Hatt, Cibolo Creek FFA

37. Ivy Kohl, Navarro FFA

38. Tucker Lewis, Navarro 4-H

39. Katy Loeffler, Marion FFA

40. Kyle Kolbe, Segin FFA

41. Caleb Kunde, Santa Clara 4-H

42. Breck Elliott, Kingsbury 4-H

43. Emily Pompa, Marion 4-H

44. Garrett Schulze, New Berlin 4-H

45. Joshua Kotzur, Santa Clara 4-H

46. Eleanor Forsberg, Clemens 4-H

47. Aiden Engelhardt, Clemens 4-H

48. Hailey Pompa Marion 4-H

49. Anastacia Cruz, Cibolo Creek FFA

50. Julie Griffee, Cibolo Creek FFA

51. Megan Wilke, Seguin FFA

52. Dayton Obearle, Cibolo Creek FFA

53. Katy Loeffler, Marion FFA

54. Melina Neal, Cibolo Creek FFA

55. Ashley Parson, Seguin FFA

56. Henry Bradley, Navarro FFA

57. Betteanne Purcell, Marion FFA

58. Braeden Trost, Seguin FFA

59. Madison Trimble, Cibolo Creek FFA

60. Maranda Boyce, Cibolo Creek FFA

61. Daniel  Anzaldua, Navarro FFA

62. Carson Manning, Clemens 4-H

63. Rylan Rehfeld, Navarro 4-H

64. Holly Parson, Seguin FFA

65. Cheyenne Harvey, Seguin FFA

66. Zachary Littlefield, Seguin FFA

67. Briley Strey, New Berlin 4-H

68. Lauren Kolbe, Seguin 4-H

69. Maya Clark, Seguin FFA

70. Kailey Driesbach, Clemens 4-H

71. Serena Ramon, Navarro FFA

72. Leena Loyola, Santa Clara 4-H

73. Tara Palmer, Kingsbury 4-H

74. Jana Elam, Navarro 4-H

75. McKenna Roessing, Navarro 4-H

76. Kailey Blozis, Cibolo Creek FFA

77. Ashley Devine, Cibolo Creek FFA

78. Caiden Swartwood, Marion FFA

79. Emma Browne, Cibolo Creek FFA

80. Julie Dreibrodt, Seguin FFA

81. Kaitlyn Ploetz, Navarro FFA

82. Cassandra Mrazek, Seguin FFA

83. Harley Thornton, Seguin FFA

84. Hailey Thornton, Seguin FFA

85. Mason Mondin, Seguin FFA

86. Betteanne Purcell, Marion FFA

87. Camryn Elley, Navarro FFA

88. Sterling Barbee, St James 4-H

89. Lauren Herren, Cibolo Creek FFA

90. Kyle Koble, Seguin FFA

91. Caydence Crumley, Navarro 4-H

92. Ashlyn Barrow, Cibolo Creek FFA

93. Laney Ferrell, Santa Clara 4-H

94. Jana Elam, Navarro 4-H

95. Ashley Voight, Cibolo Creek FFA

96. Eleanor Forsberg, Clemens 4-H

97. Carlee Hoffmann, Santa Clara 4-H

98. Reese Jubela, Seguin 4-H

99. Brylee Wieding, Seguin FFA

100. Shania Ynfante, Marion FFA

101. Wyatt Doege, New Berlin 4-H

102. Ashley Voight, Cibolo  Creek FFA

103. Halle Lanham, Navarro FFA

104. Mariah Castilleja, Kingsbury 4-H

105. Leena Loyola, Santa Clara 4-H

106. Andrew Silva, Navarro FFA

107. Ty Shelton, Navarro FFA

108. Taylor Shelton, Navarro FFA

109. Payton Riley, Kingsbury 4-H

110. Shelby Osborne, New Berlin 4-H

111. Taitum Luera, Santa Clara 4-H

112. Sienna Kramer, Navarro 4-H

113. Emily Jones, Marion FFA

114. Emilie Weber, Seguin FFA

115. Cela Woodall, Seguin FFA

116. Auburn Frost, Navarro FFA

117. Harley Thornton, Seguin FFA

118. Mason Mondin, Seguin FFA

119. Holly Parson, Seguin FFA

120. Ashley Devine, Cibolo Creek FFA

121. Kaleb Kistner, Marion FFA

122. Bailey Baker, Marion 4-H

123. Emily Young, Cibolo Creek FFA

124. Brock Jones, Cibolo Creek FFA

125. Megan Wilke, Seguin FFA

126. Parker Wallace, Cibolo Creek FFA

127. Parker Crain, Navarro FFA

128. Maison Rodriguez, Cibolo Creek FFA

129. Easton Horton, Cibolo Creek FFA

130. Zachary Littlefield, Seguin FFA

131. Eric Toscano, Cibolo Creek FFA

132. Jackson Barnes, Cibolo Creek FFA

133. Aaron Voges, Santa Clara 4-H

134. Aaliyah Gonzales, Seguin 4-H

135. Allexandria Platt, Cibolo Creek FFA

136. Travis Brothers, Seguin FFA

137. Aubrey Reyes, Navarro FFA

138. Morgan Kunde, Santa Clara 4-H

139. Kyla Totanes, Cibolo Creek FFA

140. Ian Gonzalez, Navarro FFA

141. Schilar Boedeker, Marion FFA

142. Carson Manning, Clemens 4-H

 





 


Fryer Rabbit Show Results

Grand Champion Fryer of the Show - Caleb Kunde, Santa Clara 4-H

Reserve Champion Fryer of the Show - Holly Parson, Seguin FFA

1. Caleb Kunde Santa Clara 4-H

2. Holly Parson, Seguin FFA

3. Meg Kosub, Clemens 4-H

4. Kaitlyn Ploetz, Navarro FFA

5. Madison Trimble, Cibolo Creek FFA

6. Kinley Strey, New Berlin 4-H

7. Joshua Driesbach, Clemens 4-H

8. Emma Browne, Cibolo Creek FFA

9. Jacob Hatt, Cibolo Creek FFA

10. Kailey Driesbach, Clemens 4-H

11. Tucker Lewis, Navarro 4-H

12. Ryleigh Kutz, Santa Clara 4-H

13. Leah McDonald, Navarro FFA

The Guadalupe County Youth Livestock and Homemakers Show is a 501(c)(3) organization.