The Guadalupe County Youth Livestock and Homemakers Show - January 15-18, 2020

January 16-19, 2019
Rabbit Results

Grand Champion of the Show- Emily Pompa, Marion 4-H

  
Reserve Grand Champion of the Show - Ashley Person, Seguin FFA



Lightweight Class


1. Julie Dreibrodt, Seguin FFA
2. Benjamin Junkin    Marion FFA
3. Reece Kelm, Navarro 4-H
4. Jarron Sosa, Santa Clara 4-H
5. Schilar Boedeker, Marion FFA
6. Makenna Kelm, Navarro 4-H
7. Melina Neal, Infinity 4-H
8. Emma Browne, Cibolo Creek FFA


Light Medium Class


1. Aiden Engelhardt, Clemens 4-H
2. Jocelyn Saldana, Cibolo Creek FFA
3. Camryn Elley, Navarro FFA
4. Jordyn Barnes, Cibolo Creek FFA
5. Makinley Green, Marion 4-H
6. Sydney Childress, Cibolo Creek FFA
7. Easton Horton, Cibolo Creek FFA
8. Ivy Kohl, Navarro FFA
9. Nicholas Junkin, Marion FFA
10. Matthew Martinez, McQueeney 4-H
11. Braeden Trost, Seguin FFA
12. Ashley Voight, Cibolo Creek FFA
13. Anastacia Cruz, Cibolo Creek FFA
14. Abby Pylant, Navarro 4-H
15. Ashley Parson, Seguin FFA
16. Reese Jubela, Seguin FFA
17. Briley Strey, New Berlin 4-H
18. Gabriel Kohl, Navarro FFA
19. Kyle Kolbe, Seguin FFA
20. Emma Browne, Cibolo Creek FFA
21. Eleanor Forsberg, Clemens 4-H
22. Taitum Luera, Santa Clara 4-H
23. Nicholas Fulbright, Cibolo Creek FFA
24. Corbin Alvarado, New Berlin 4-H
25. Arianna Menchaca, Navarro FFA
26. Eric Toscano, Cibolo Creek FFA
27. Jackson Wallace, Cibolo Creek FFA
28. Jordan Brown, Cibolo Creek FFA
29. Sterling Barbee, St  James 4-H


Heavy Medium Weight


1. Meg Kosub, Clemens 4-H
2. Jacob Tiemann, Seguin FFA
3. Kyla Totanes, Cibolo Creek FFA
4. Leena Loyola, Marion FFA
5. Kaydon Olivia, Cibolo Creek FFA
6. Jordan Kotzur, Santa Clara 4-H
7. Henry Bradley, Navarro FFA
8. Sterling Barbee, St  James 4-H
9. Tommy Osborne, Seguin FFA
10. Madison Gilliam, Navarro 4-H
11. Carson Jenkins, Seguin FFA
12. Lindsey Gresham, Navarro FFA
13. Landri Wilson, Navarro FFA
14. Holly Parson, Seguin FFA
15. Ashley Voight, Cibolo Creek FFA
16. Morgan Carnes, Kingsbury 4-H
17. Kailey Kuntschik, Navarro FFA
18. Jessica Wetz, Marion FFA
19. Colette Forsberg, Clemens 4-H
20. Hailey Pauly, Cibolo Creek FFA
21. Nicholas Fulbright, Cibolo Creek FFA
22. Cassidy Sasser, Cibolo Creek FFA
23. Kaitlyn Ploetz, Navarro FFA
24. Landon Trost, Seguin FFA
25. Kyle Gonzalez, Navarro FFA
26. Jessica Wetz, Marion FFA
27. Mariah Castilleja, Kingsbury 4-H
28. Kailey Driesbach, Clemens 4-H
29. Harley Thornton, Seguin FFA
30. Mallory Urbina, Cibolo Creek FFA
31. Garrett Trapp, Navarro FFA
32. Andrew Silva, Navarro FFA
33. Katie Rickets, Navarro FFA
34. Breck Elliott, Kingsbury 4-H
35. Jana Elam, Navarro 4-H
36. Will Kuempel, Seguin 4-H
37. Jackson Barnes, Cibolo Creek FFA
38. Alayna Sanchez, Outdoor Challenge 4-H
39. Autumn Hampton, Cibolo Creek FFA
40. Kyle Kolbe, Seguin FFA
41. Garrett Schulze, New Berlin 4-H
42. Jackson Elley, Navarro FFA
43. Christian Bertling, Kingsbury 4-H
44. Mack Berry, Navarro FFA
45. Caiden Atzger, Outdoor Challenge 4-H
46. Kinley Strey, New Berlin 4-H
47. Valeria Ramos, Cibolo Creek FFA
48. Teagan Maberry, Marion 4-H
49. Laney Ferrell, Cibolo Creek FFA
50. Zachary Littlefield, Seguin FFA
51. Cassidy Sasser, Cibolo Creek FFA
52. Lauren Elley, Navarro FFA
53. Brooke Kaiser, Cibolo Creek FFA
54. Grace Richter, Cibolo Creek FFA
55. Mason Berry, Navarro FFA
56. Leena Loyola, Marion FFA
57. Cela Woodall, Seguin FFA
58. Taylor Shelton, Navarro FFA
59. Tanner Danhof, Cibolo Creek FFA
60. Morgan Maas, Cibolo Creek FFA
61. Ryleigh Kutz, Santa Clara 4-H


 


Heavy Class


1. Emily Pompa, Marion 4-H
2. Ashley Parson, Seguin FFA
3. Parker Gorman,  Clemens 4-H
4. Doyle Berry, Navarro FFA
5. Max Kunde, Marion FFA
6. Carson Jenkins, Seguin FFA
7. Shawn Sanchez,  Outdoor Challenge 4-H
8. Harley Thornton, Seguin FFA
9. Caleb Kunde, Marion FFA
10. McKenna Roessing, Navarro 4-H
11. Bailey Mosley, Cibolo Creek FFA
12. Adalee Brown, Kingsbury 4-H
13. Aschlen Harborth, Navarro FFA
14. Caiden Atzger, Outdoor Challenge 4-H
15. Luis J. Gibbens, Navarro 4-H
16. Dayton Obearle, Cibolo Creek FFA
17. Hailey Thornton, Seguin FFA
18. Caleb Kunde, Marion FFA
19. Zachary Littlefield, Seguin FFA
20. McKenna Roessing, Navarro 4-H
21. Bailey Mosley, Cibolo Creek FFA
22. Cassidy Hamilton, Cibolo Creek FFA
23. Hailey Pompa, Marion 4-H
24. Laney Osborne, Marion FFA
25. Jordan Kotzur, Santa Clara 4-H
26. William Corrigan, Clemens 4-H
27. Hailey Thornton, Seguin FFA
28. Tyler Sanchez, Outdoor Challenge 4-H
29. Garrett Schulze, New Berlin 4-H
30. Lauren Kolbe, Seguin 4-H
31. Aiden Engelhardt, Clemens 4-H
32. Paige Harder, Navarro FFA
33. Leah McDonald, Navarro FFA
34. Will Kuempel, Seguin 4-H
35. Jana Elam, Navarro 4-H
36. Noah Richter, Cibolo Creek FFA
37. Haeden Perrenot, Seguin FFA
38. Tanner Schenk, Clemens 4-H
39. Jacob Hatt, Cibolo Creek FFA
40. Mark Dugi, St  James 4-H
41. Luke Bertling, Kingsbury 4-H




Fryer Rabbit Show Results


Grand Champion - Charles Gueldner, Navarro FFA
Reserve Grand Champion - Cody Kirchhof, Cibolo Creek FFA


1. Charles Gueldner, Navarro FFA
2. Cody Kirchhof, Cibolo Creek FFA
3. Brooke Kaiser, Cibolo Creek FFA
4. Max Kunde, Marion FFA
5. Ashley Parson, Seguin FFA
6. Colette Forsberg, Clemens 4-H
7. Jordan Kotzur,  Santa Clara 4-H
8. Leah McDonald, Navarro FFA
9. Tanner Danhof, Cibolo Creek FFA
10. Aiden Engelhardt, Clemens 4-H
11. Abby Pylant, Navarro 4-H
12. William Corrigan, Clemens 4-H
13. Sterling Barbee, St  James 4-H
14. Henry Bradley, Navarro FFA
15. Emily Pompa, Marion 4-H
16. Carlee Hoffmann, Santa Clara 4-H
17. Emma Browne, Cibolo Creek FFA
18. Sydney Childress, Cibolo Creek FFA
19. Bailey Mosley, Cibolo Creek FFA
20. Kinley Strey, New Berlin 4-H
21. Kaitlyn Ploetz, Navarro FFA
22. Noah Richter, Cibolo Creek FFA
23. Mason Neskora, Clemens 4-H
24. Hailey Pauly, Cibolo Creek FFA
25. Eleanor Forsberg, Clemens 4-H




The Guadalupe County Youth Livestock and Homemakers Show is a 501(c)(3) organization.