The Guadalupe County Youth Livestock and Homemakers Show - January 15-18, 2020

January 16-19, 2019
Swine Division Results

Grand Champion of the Show - Chance Charanza, New Berlin 4-H 

Reserve Grand Champion of the Show
- Westen Pierce, New Berlin 4-H

Cross

Champion - Janae Braune, Navarro 4-H

Reserve Champion - Austin Lee, Santa Clara 4-H 


Class 1

1. Cody Huffman, Cibolo Creek FFA

2. Hadley Mote, New Berlin 4-H

3. Westen Pierce, New Berlin 4-H

4. Abigail Chambers, Santa Clara 4-H

5. Chance Charanza, New Berlin 4-H

6. Tanner Beakley, Marion FFA

7. Shyanne Mote, New Berlin 4-H

8. Bailee Stanzione, Navarro FFA

9. Blake Wagner, Cibolo Creek FFA


Class 2
1.  Kenzie McWhinney, Marion FFA

2. Kale Mooney, Cibolo Creek FFA

3. Emma Luensmann, Marion FFA

4. Shyanne Mote, New Berlin 4-H

5. Jacob Braune, Navarro 4-H

6. Gavin Bennett, Marion FFA

7. Kaylie Miller, Marion FFA

8. Kayden Gembler, Marion FFA

9. Paige Lightfoot, Marion FFA

10. Kayden Gembler, Marion FFA

 

Class 3
1. Austin Lee, Santa Clara 4-H

2. Justin Braune, Navarro 4-H

3. Donald Bigelow, Marion FFA

4. Haylee Keyser, New Berlin 4-H

5. Cory Dilling, Marion FFA

6. Jhett Flack, Navarro 4-H

7. Mckayla Schmoekel, Marion FFA

8. Hadley Mote, New Berlin 4-H


Class 4

1. Ryan Lee, Santa Clara 4-H

2. Kaleb Herferth, Clemens 4-H

3. Haylyn Gembler, Marion FFA

4. Kass Pape, Marion FFA

5. Nathan Friesenhahn, Marion FFA

6. Jacson Kurz, Marion 4-H

7. Pierce Law, Navarro 4-H

8. Ethan Bowman, Cibolo Creek FFA

9. Jolene Zwicke, New Berlin 4-H


Class 5

1. Janae Braune, Navarro 4-H

2. Abigail Chambers, Santa Clara 4-H

3. Kyndall Andrews, Navarro FFA

4. Haylyn Gembler, Marion FFA

5. Emily Chambers, Santa Clara 4-H

6. Haylee Keyser, New Berlin 4-H

7. Paige Lightfoot, Marion FFA

8. Bailee Stanzione, Navarro FFA

9. Sydnee Williams, Seguin FFA



Duroc

Champion - Hailey Compton, Cibolo Creek FFA

Reserve Champion - Tanner Beakley, Marion FFA


Class 1

1. Kaleigh Casias, Marion FFA

2. Kage Herferth, Clemens 4-H

3. Brylie Klufas, New Berlin 4-H

4. Morgan Godfredson, Cibolo Creek FFA

5. Colby Schulze, Marion FFA

6. Gabriella Shimonek, Marion FFA

7. Zane Woody, Cibolo Creek FFA

8. Madison St John, Cibolo Creek FFA


Class 2
1. Ryleigh Schenk, Cibolo Creek FFA

2. Kaylie Miller, Marion FFA

3. Jake Schultze, New Berlin 4-H

4. Kross Kelso, New Berlin 4-H

5. Kamryn Parsons, Marion FFA

6. Taylor Civiletto, Seguin FFA

7. Savannah Luensmann, Seguin FFA

8. William O'Neal, Navarro FFA

9. Evan Hage, Marion FFA

10. Jescilla Godines, Cibolo Creek FFA

11. Kodi Kelso, New Berlin 4-H

 

Class 3 

1. Haleigh Compton, Cibolo Creek FFA

2. Emma Murray, Marion FFA

3. Caleigh Ashcraft, Navarro FFA

4. Hollee Keyser, New Berlin 4-H

5. Isabella Hartman, Navarro 4-H

6. Leena Loyola, Marion FFA

7. Kendall Dilling, Marion FFA

8. Anani Rhames, Navarro FFA

9. Camden Monney, Cibolo Creek FFA

10. Max Kunde, Marion FFA

11. Kelsey Luensmann, Seguin FFA


Class 4
1.  Tanner Beakley, Marion FFA

2. Emily Chambers, Santa Clara, 4-H

3. Cody Huffmann, Cibolo Creek FFA

4. Dax Harborth, Navarro 4-H

5. Gavin Bennett, Marion FFA

6. Tatum Harborth, Navarro 4-H

7. Kennedy Powe, Navarro 4-H

8. Kade Pape, Marion FFA

  


White OPB

Champion -Brayden Fortes, Cibolo Creek FFA


Reserve Champion - Amber Niles, Marion FFA


Class 1

1. Amber Niles, Marion FFA

2. Weston Woerndel, Navarro FFA

3. Grace Ricther, Cibolo Creek FFA

4. Cassidy Sasser, Cibolo Creek FFA

5. Caleb Kunde, Marion FFA

6. Makenzi Schriewer, Navarro FFA


Class 2

1. Braydon Fortes, Cibolo Creek FFA

2. Emma Luensmann, Marion FFA

3. Mckayla Schmoekel, Marion FFA

4. Charles Gueldner, Navarro FFA

5. Kyle Gonzales, Navarro FFA

6. Colby Schulze, Marion FFA

7. Haleigh Compton, Cibolo Creek FFA


Class 3

1. Savannah Lampman, Clemens 4-H

2. Genevieve Toscano, Cibolo Creek FFA

3. Haley Blades, Navarro FFA

4. Jake Schultze, New Berlin 4-H

Dark OPB

Champion - Kambrie Miller, Marion FFA


Reserve Champion -Laney Ferrell, Cibolo Creek FFA


Class 1

1. Kambrie Miller, Marion FFA

2. Brody Kessler, Cibolo Creek FFA

3. Cory Dilling, Marion FFA

4. Auburn Frost, Navarro FFA

5. Briley Herbold, Marion FFA

6. Jacob Casidy, Navarro FFA

7. Dylan Kessler, Cibolo Creek FFA

8. Brody Kessler, Cibolo Creek FFA

9. Brooke Reininger, New Berlin 4-H

10. Sophia Corona, Clemens 4-H


Class 2

1. Brycen Maurico, Clemens 4-H

2. Reed Reininger, Marion FFA

3. Hannah Murphy, Cibolo Creek FFA

4. Justyne Covarrubias, Navarro FFA

5. Camden Mooney, Cibolo Creek FFA

6. Grace Vogel, Navarro FFA

7. Julian Underwood, Marion 4-H


Class 3

1. Laney Ferrel l, Cibolo Creek FFA

2. Kass Pape, Marion FFA

3. Max Kunde, Marion FFA

4. Savannah Luensmann, Seguin FFA

5. Amanda Hoffmann, Santa Clara 4-H

6. Kasyn Klufas, New Berlin 4-H


Berks

Champion - Caleb Kunde, Marion FA


Reserve Champion - Karson Kelso, Marion FFA 

Class 1

1. Karson Kelso, Marion FFA

2. Auburn Frost, Navarro FFA

3. Anani Rhames, Navarro FFA

4. Makenzi Schriewer, Navarro FFA

5. Jessica Wetz, Marion FFA

6. Noah Richter, Cibolo Creek FFA

7. Zane Woody, Cibolo Creek FFA


Class 2
1. Caleb Kunde, Marion FFA

2. Tegan Harborth, Navarro 4-H

3. Kambryn Mauricio, Clemens 4-H

4. Carson Manning, Clemens 4-H

5. Dax Harborth, Navarro 4-H




Hampshire

Champion - Chance Charanza, New Berlin 4-H

Reserve Champion - Westen Pierce, New Berlin 4-H  


Class 1

1. Madyson Schulze, Marion FFA

2. Kannon McWhinney, Marion FFA

3. Caleigh Ashcraft, Navarro FFA

4. Madison St John, Cibolo Creek FFA

5. Madyson Nall, Navarro FFA

6. Berkee Andrews, Navarro FFA

7. Brooke Lightfoot, Marion FFA

8. Kennedy Powe, Navarro 4-H

9. Londyn Bowman, Cibolo Creek FFA


Class 2
1. Chance Charanza, New Berlin 4-H

2. Weston Pierce, New Berlin 4-H

3. Kade Pape, Marion FFA

4. Clay Swanson, Marion FFA

5. Tayler Mills, Marion FFA

6. Jeannie Woodlee, Seguin FFA

7. Jhett Flack, Navarro 4-H

8. Sydney Garrett, St James 4-H

 

Class 3

1. Holley Anderson, Marion FFA

2. Nathan Friesenhahn, Marion FFA

3. Reide Reininger, New Berlin 4-H

4. Trenton Mills, Marion FFA

5. Hanna Keyser, New Berlin 4-H

6. Shaun Sanchez, Outdoor Challenge 4-H

7. Kaelena Trevino, Cibolo Creek FFA


Class 4

1. Hollee Keyser, New Berlin 4-H

2. Hannah McMullan, McQueeney 4-H

3. Karson Kelso, Marion FFA

4. Donald Bigelow, Marion FFA

5. Brooke Reininger, New Berlin 4-H

6. Trenton Mills, Marion FFA

7. Jesse Godines, Cibolo Creek 4-H

8. Bryce Nall, Navarro 4-H

9. Kelsey Luensmann, Seguin FFA

10. Kandyce Parsons, Marion 4-H

11. Kaelyn Taylor, New Berlin 4-H 

 

Yorks

Champion - Holly Alderson, Marion FFA


Reserve Champion - Emma Murray, Marion FFA

 

Class 1

1. Holly Alderson, Marion FFA

2. Kenzie McWhinney, Marion FFA

3. Kannon McWhinney, Marion FFA

4. Reed Reininger, Marion FFA

5. Leena Loyola, Marion FFA

6. Colson Mooney, New Berlin 4-H

7. Hayden Woerndel, Navarro FFA

8. Justyne Covarrubias, Navarro FFA

 

Class 2

1. Kage Herferth, Clemens 4-H

2. Kambrie Miller, Marion FFA

3. Kendall Dilling, Marion FFA

4. Madyson Schulze, Marion FFA

5. Tanner Schenk, Cibolo Creek FFA

6. Karlie Stidham, Navarro FFA

7. Chelsea Williams, Cibolo Creek FFA

8. Kaleb Herferth, Clemens 4-H

9. Kase Kelso, Marion FFA

10. Layla Franklin, Seguin FFA


Class 3

1. Emma Murray, Marion FFA

2. Tayler Mills, Marion FFA

3. Braden Schieck, Cibolo Creek FFA

4. Hannah Murphy, Cibolo Creek FFA

5. Kase Kelso, Marion FFA

6. Brooke Lightfoot, Marion FFA

7. Kendyl Ainsworth, Cibolo Creek FFA

8. Jesse Godines, Cibolo Creek FFA

9. Jackson Kurz, Marion 4-H